skip to Main Content

Słowniczek dla Darczyńców

slowniczek_290Po zakończonej sukcesem kampanii crowdfundingowej “Pozytywnie zmieniamy edukację” na wspieram.to/uniwersytetdzieci, której celem było zebranie funduszy na nowoczesną platforma internetową  System Obsługi Studiów Uniwersytetu Dzieci (osiągnęliśmy 174 % zakładanego celu, czyli zebraliśmy 46 865 złote), Darczyńcy wspierali nas w dalszym ciągu poprzez stronę Fundacji Uniwersytet Dzieci.

Od 14 kwietnia  do początku maja br. za wpłatę kwoty powyżej 60 złotych oferowaliśmy w podziękowaniu Słowniczek Współczesnej Gwary Uczniowskiej, opracowany na seminarium z Współczesnej Polszczyzny przez najstarszych studentów Uniwersytetu Dzieci w Warszawie, w którym zebrano i opisano ok. 400 zwrotów obecnie wykorzystywanych  w mowie potocznej przez młodzież. Słowniczek naszych studentów był “gwiazdą” audycji radiowych i telewizyjnych, co pokazało unikalność tego pomysłu.

Z przyjemnością wyślemy 28 słowniczków naszym Darczyńcom, którzy już po zakończeniu akcji wsparli nas kwotą 2610 złotych. Słowniczki wysyłamy dzięki wsparciu firmy InPost do końca maja.

Po akcji za pośrednictwem darowizn online i przelewów tradycyjnych wparły nas dodatkowo 44 osoby, kwotą 3325 zł. Ostatecznie, w dużych liczbach – osiągnęliśmy 187% zakładanego celu, zbierając 50 200 złotych!

Kampania “Pozytywnie zmieniamy edukację” to debiut Fundacji Uniwersytet Dzieci na platformie crowdfundingowej i swego rodzaju pilotaż innego niż dotychczas pozyskiwania funduszy na projekty Fundacji. Tym bardziej cieszymy się, że kampania zakończyła się sukcesem.

Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i zaufanie! Dzięki Wam – naszym Darczyńcom i pieniądzom, które już finansują budowę nowego Systemu Obsługi Studiów, spełni się jedno z naszych marzeń – będziemy sprawnie działać i rozwijać się dla dzieci.

Prace nad Systemem Obsługi Studiów Uniwersytetu Dzieci już się rozpoczęły.

Obecnie programiści intensywnie pracują nad stronami internetowymi niezbędnymi do uruchomienia rekrutacji na Uniwersytet Dzieci, a to już w maju. Programowanie systemu rekrutacji to wdrożenie płatności on-line oraz tej części systemu, która odpowiadać będzie za rejestrację dzieci na Uniwersytet Dzieci i zapisy na poszczególne zajęcia. Przygotowujemy  panel dziekanatu oraz panel rodzica. Równolegle powstają makiety i grafika do całości strony.

W drugiej kolejności projektować będziemy narzędzia niezbędne do przygotowania i publikowania informacji o wszystkich zajęciach na Uniwersytecie Dzieci, komunikacji z rodzicami uczestników zajęć. Powstanie część systemu, dzięki której wolontariusze będą zgłaszać się do projektu oraz na poszczególne, cotygodniowe wydarzenia, a także strona, na której publikowane będą wszystkie aktualne informacje o projekcie.

Duża część prac – testowanie i wdrożenie Systemu odbywać się będzie podczas wakacji, by we wrześniu br. udostępnić w pełni funkcjonalną platformę rodzicom studentów Uniwersytetu Dzieci, pracownikom i wolontariuszom Fundacji.

Back To Top