Fundacja Uniwersytet Dzieci partnerem Startup Weekend Kids!

startup weekendW dniach 10-12 czerwca Warszawa stanie się centrum technologicznych inspiracji dla dzieci i młodzieży. Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się Startup Weekend Kids (SWKIDS). Celem imprezy jest rozbudzenie w uczestnikach pasji do nauki programowania oraz projektowania. Specjaliści z dziedziny IT, programiści i ludzie biznesu będą próbowali zaszczepić wśród młodzieży ducha przedsiębiorczości oraz zachęcać do realizacji pomysłów poprzez aktywne wykorzystanie nowoczesnych technologii.

Zapisy na wydarzenie już się rozpoczęły, nie przegap okazji i zapisz dziecko.

W warszawskim Startup Weekend Kids weźmie udział około 100 dzieci z lokalnych gimnazjów i szkół średnich oraz około 40 dorosłych ekspertów, programistów, grafików, menedżerów, marketingowców. Łącznie z mentorami i sędziami przewidujemy udział w wydarzeniu około 150 osób.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Cyfryzacji, Krajowa Izba Gospodarcza oraz amerykański serwis Livecoding.tv, który będzie transmitował wydarzenie na żywo w internecie oraz umożliwi programistom z całego świata na przyłączenie się do zespołów polskich dzieci i wspólną pracę nad ich pomysłami.

Co będzie się dziać?

Piątek, 10 czerwca

Impreza rozpoczyna się o godz. 18.00. Partnerzy wydarzenia przywitają uczestników krótkim wystąpieniem motywacyjnym. Następnie dzieci i młodzież zaprezentują swoje pomysły związane z wykorzystaniem najnowszych technologii. Kolejny etap to łączenie dzieci i dorosłych w 5-6 osobowe zespoły, które przez kolejne dwa dni będą realizowały wybrane w drodze głosowania pomysły. Piątkowe wydarzenia zakończą się ok. godziny 21.00.

Sobota, 11 czerwca

Tego dnia uczestnicy będą mogli pracować nad swoimi projektami w godzinach 9.00-21.00. Oprócz tego zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach – np. z myślenia kreatywnego, pitchowania (tworzenia prezentacji nastawionej na sprzedaż) czy zarządzania projektami, a także do zabaw integracyjnych dla młodzieży.

Niedziela, 12 czerwca

Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 9.00, a kończy o 18.00. W tym czasie uczestnicy będą dopracowywać swoje biznesplany i prototypy oraz ćwiczyć finałowe prezentacje i pokazy. Podczas finałów, czyli około godziny 16.00, zespoły zaprezentują swoje pomysły oraz efekty weekendowych prac.

Przez cały czas trwania imprezy pracę zespołów wspierać będą zaproszeni mentorzy. Podpowiedzą, jaką drogę obrać, by plan realizacji pomysłu stał się sukcesem – założoną firmą. Jurorzy pojawiają się na wydarzeniu w niedzielę po południu, by ocenić finałowe prezentacje i wybrać zwycięzców.

Zapisz się na wydarzenie

Organizatorem wydarzenia w Warszawie jest Fundacja „Pierwsze Miejsca Są Zawsze Wolne”. Fundację prowadzą Krzysztof Gontarek oraz Karol Dobrowolski, stojący za inicjatywą SzlachtaStartupuje.pl oraz KidsOnBits, czyli warsztatami dla dzieci i młodzieży z budowania startupów, nowoczesnej przedsiębiorczości, nowych technologii i kompetencji cyfrowych. Warsztaty prowadzone są od 2012 roku.