IV Spotkanie Przyjaciół Fundacji Uniwersytet Dzieci

rozmowy_o_fundacji24 maja br. odbyło się IV Spotkanie Przyjaciół Fundacji Uniwersytet Dzieci. Do Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zaprosiliśmy przedstawicieli uczelni, szkół, biznesu i kultury, którzy współpracują z Fundacją, umożliwiając w ten sposób realizację ciekawych projektów. Naszym gościom chcieliśmy przede wszystkim podziękować za zaangażowanie w misję poprawy systemu edukacji w naszym kraju oraz za aktywne wspieranie naszych działań.

Spotkanie prowadziła Anna Grąbczewska – Prezes Zarządu, a gości przywitał współgospodarz wydarzenia – JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego prof. dr hab. Roman Kołacz. Z zaproszonymi osobami rozmawialiśmy o wydarzeniach organizowanych obecnie we Wrocławiu, takich jak Festiwal Nauki czy Dzień Rektorski, a także o planach rozwoju projektów, które wspólnie realizujemy. Nasi goście zaangażowali się w dyskusję i chętnie dzielili się opiniami na temat tego, co możemy wspólnie zrobić dla edukacji w Polsce. Poruszyliśmy wiele ważnych kwestii, takich jak potrzeba rozwijania kompetencji społecznych uczniów czy umiejętności uczenia się. Zwróciliśmy uwagę na to, jak ważne jest wykorzystywanie najnowszych technologii we współczesnej szkole, np.  poprzez atrakcyjne lekcje programowania. Wspólnie zastanawialiśmy się także, w jaki sposób dotrzeć z projektami Fundacji do jak największego grona odbiorców.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim gościom za wspaniałą atmosferę oraz wartościową dyskusję na temat tego, w jaki sposób możemy wspólnie tworzyć nowoczesny system edukacji.

Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz galerii zdjęć.