Dziękujemy za pierwsze wpłaty w ramach kampanii!

Jak zawsze możemy liczyć na Wasze dobre serca. Od pierwszego dnia trwania kampanii na konto wpływają kolejne darowizny. Dziękujemy, że edukacja dzieci jest ważna dla tak wielu z Was. Każda wpłata pozwala nam budować Fundusz stypendialny na kolejny rok akademicki na Uniwersytecie Dzieci. To oznacza, że dzieci z rodzin wielodzietnych lub gorzej sytuowanych będą miały szansę na dobry start. Wielu rodziców dziękuje nam za tę kampanię, bo podobnie jak my, dostrzega potrzebę wspierania rozwoju dzieci, zwłaszcza tych w trudnej sytuacji.

W akcję włączyło się już wiele znanych osób: aktorów, naukowców, biznesmenów. W organizację i przebieg kampanii z radością zaangażowali się także wszyscy pracownicy Fundacji. Ci najodważniejsi postanowili zagrać w filmie informującym o akcji, niektórzy  zgodzili się nawet na udział w nim własnych dzieci. W ten sposób – dzięki nieocenionej pomocy Przyjaciół Fundacji (głosu użyczyła sama Krystyna Czubówna) – w mroźny grudniowy poranek powstał film, który (mocno w to wierzymy!) przyczyni się do wsparcia edukacji dzieci.

Czym jest dobry start na Uniwersytecie Dzieci?

To możliwość aktywnego udziału w wykładach i kilkunastu warsztatach z różnorodnych dziedzin nauki i sztuki w ciągu całego roku. To bezpośredni kontakt z najlepszymi naukowcami i specjalistami, możliwość zadawania im pytań, inspirowanie się ich pasjami. To także udział w kreatywnych zajęciach pobudzających wyobraźnię, bezcenny czas spędzony w gronie rówieśników, który pozwala dzieciom nawiązywać nowe relacje i rozwijać kompetencje społeczne. To jednak przede wszystkim ogromna szansa na odkrycie własnych zainteresowań. Skąd 10-latek może wiedzieć, czy interesuje go biotechnologia, fotografia czy programowanie? Biorąc udział w zajęciach o różnorodnej tematyce, może się o tym samodzielnie przekonać w praktyce. A to już połowa sukcesu. Na kierunkach dla nastolatków będzie już mógł te pasje rozwijać i zdobywać coraz większą wiedzę.

Zajęcia na Uniwersytecie Dzieci cieszą się niezwykłym powodzeniem wśród dzieci i są doceniane przez ekspertów ze świata edukacji. Fundacja jest laureatką wielu nagród – m.in. przyznanych przez MEN czy firmy technologiczne jak Google. Wiele działań jest objętych patronatem MEN czy MNiSW.

Pomóż dzieciom i odbierz niespodziankę dla całej rodziny!

Ty też możesz pomóc – wesprzyj kampanię Dziecko na uniwersytecie – daj wszystkim dzieciom szansę na rozwój i dobry start w dorosłe życie. Na każdego, kto przekaże na ten cel min. 150 zł, czeka wyjątkowe podziękowanie: zaproszenie dla 4 osób na Turniej wiedzy dla małych i dużych. Z wielkim zaangażowaniem przygotowujemy dla Was to wydarzenie we współpracy z najlepszymi naukowcami.

Zapraszamy na stronę kampanii Dziecko na uniwersytecie.

Zobacz od kulis, jak powstawał film: