Jak będzie wyglądał Turniej wiedzy dla małych i dużych?

Turniej to niezwykłe edukacyjne wydarzenie, na którym będzie można doświadczyć tego, co dzieje się na zajęciach Uniwersytetu Dzieci. Każdy, kto wesprze akcję kwotą min. 150 zł, otrzyma w podziękowaniu zaproszenie na Turniej dla 4 osób. Zebrane od darczyńców środki – przeznaczymy na stypendia dla dzieci – z mniej zamożnych oraz wielodzietnych rodzin. Dzięki temu będą one mogły wziąć udział w naukowej przygodzie na Uniwersytecie Dzieci.

Turniej – radosne zdobywanie wiedzy i mnóstwo atrakcji!

Turniej wiedzy dla małych i dużych odbędzie się 24 marca w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Olsztynie. Będzie to rodzinna gra terenowa na sali. Uczestnicy będą podchodzić do stoisk doświadczalnych – każde stoisko to inne pytanie i efektowny eksperyment – połączonych kosmiczną fabułą, która pozwoli wciągnąć małych i dużych w wir naukowej przygody. Doświadczenia będą w pełni bezpieczne, a pomocą będą służyć pracownicy i wolontariusze Fundacji. Oprócz doświadczeń uczestnicy będą też mogli odpowiedzieć na intrygujące pytania i zagadki.

Chcecie zobaczyć dlaczego Uniwersytet Dzieci jest fascynującym miejscem? Przyjdźcie na Turniej i przekonajcie się sami!

Szansa na indeks

Dzieci na starcie otrzymają karty turniejowe, w których będą zbierać pieczątki z każdego stoiska. Na każdym stoisku będą eksperci, którzy w razie potrzeby pomogą odpowiedzieć na pytanie lub wykonać doświadczenie, dzięki czemu Turniej stanie się okazją do dobrej, rodzinnej zabawy. Karta będzie pamiątką udziału w Turnieju. Każde dziecko otrzyma także drobny upominek na zakończenie gry.

Dzieci z roczników 2002-2012, które wezmą udział w Turnieju i odwiedzą wszystkie stoiska, będą miały szansę zdobyć indeks na Uniwersytecie Dzieci 2018/2019 (darmowy rok zajęć). Wystarczy, że wypełnią na zakończenie prostą kartę konkursową. Jury wybierze najlepsze prace, a ich autorów nagrodzi indeksami. Do wygrania będzie 5 indeksów w każdym mieście.