Relacja z Turnieju wiedzy dla małych i dużych w Warszawie

Kosmiczny Turniej wiedzy, który był podziękowaniem za wsparcie Funduszu stypendialnego, odbył się 24 marca na Politechnice Warszawskiej. Na uczestników tego rodzinnego pikniku naukowego czekało 7 stanowisk badawczych, przy których można było eksperymentować, doświadczać, rozwiązywać zagadki i odkrywać fascynujący świat nauki. Dzieci i dorośli wspólnie eksperymentowali z zapachem, dźwiękiem, wodą morska. Badali prawa fizyki, konstrukcję samolotu, ekstraktowali zapach z hiacyntów i róż. Niezwykła atmosfera wydarzenia – naukowej ciekawości, radości ze wspólnego odkrywania i odpowiadania na dziecięce pytania sprawiła, że dzień ten był prawdziwym świętem dla wszystkich uczestników.

Mali uczestnicy z radością zdobywali kolejne pieczątki na kartach pokładowych, a dorośli z wielkim entuzjazmem pomagali im w realizacji „kosmicznej misji”. Na zakończenie wydarzenia dzieci otrzymywały upominki, dyplomy Odkrywców kosmosu, a następnie brały udział w konkursie na najciekawsze pytanie do naukowca. Jury wyłoniło 5 laureatów, którzy zostali nagrodzeni indeksami Uniwersytetu Dzieci na rok akademicki 2018/2019!

Katarzyna  ‘Czy koń ma łaskotki?’
Jakub ‘Co jest za czarną dziurą?’
Iga ‘Czy gdyby wszyscy ludzie stanęli na jednej półkuli ziemskiej, to czy zmienilibyśmy jej trasę?’
Mikołaj ‘Skąd naukowcy czerpią pomysły na eksperymenty?’
Jakub ‘Dlaczego banany są żółte?’

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą rodzinną atmosferę i ogromny entuzjazm w przeprowadzaniu doświadczeń i radość ze zdobywanej wiedzy. Gorąco dziękujemy  także wolontariuszom za ogromne zaangażowanie i pomoc w organizacji wydarzenia.

Kampania wciąż trwa!

Wciąż można wesprzeć dowolną kwotą Fundusz stypendialny, dzięki któremu dzieci z mniej zamożnych rodzin będą mogły uczęszczać w fascynujących zajęciach na Uniwersytecie Dzieci.  Zachęcamy do dalszego wsparcia akcji dowolną kwotą:

fundacja.uniwersytetdzieci.pl/przekaz-darowizne

Zobaczcie zdjęcia z wydarzenia:

Partnerzy Turnieju