Turniej wiedzy dla małych i dużych we Wrocławiu

Turniej wiedzy dla małych i dużych – rodzinne święto nauki, w trakcie którego dzieci i dorośli mogli wspólnie wykonywać przeróżne eksperymenty i zdobywać wiedzę z wielu dziedzin nauki – był podziękowaniem dla darczyńców, którzy wsparli kampanię Dziecko na uniwersytecie. Celem akcji było zebranie środków na stypendia dla dzieci z mniej zamożnych oraz wielodzietnych rodzin.

Turniej odbył się na Uniwersytecie Przyrodniczym. Zaproszeni goście od razu poczuli kosmiczną atmosferę – dzieci otrzymały karty pokładowe, a dorośli zasady Kosmicznej misji. Turniej we Wrocławiu przebiegł w świetnej atmosferze. Wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili, każde stanowisko – planeta z doświadczeniem i pytaniami – okazało się dla nich niesamowitą przygodą z nauką. Ogromną popularnością cieszyło się stanowisko doświadczalne, na którym można było stworzyć własne perfumy, a także to, gdzie można było zobaczyć dźwięk! Skaczące ziarna czy dźwięk wydobywający się z kieliszków zainspirowały niektórych uczestników do zadawania dodatkowym pytań naukowcom. Mnóstwo frajdy dostarczało także konstruowanie samolotów oraz sprawdzanie, jak daleko pofruną. Z każdego stanowiska dobiegały głosy zachwytu, zdziwienia, śmiech i zadowolenie, gdy dane doświadczenie wyszło.

Na zakończenie wydarzenia dzieci otrzymywały upominki i brały udział w konkursie na najciekawsze pytanie do naukowca. Jury wyłoniło 5 laureatów, którzy zostali nagrodzeni indeksami Uniwersytetu Dzieci na rok akademicki 2018/2019! Jedna z laureatek przyznała, że spełniło się jej marzenie (do tej pory nie była naszą studentką). Oto zwycięskie pytania:

Malwina ‘Co się stanie, kiedy ziemia przestanie się kręcić?’
Maja ‘Dlaczego piłeczka pingpongowa skakała?’
Kamil ‘Czy da się zobaczyć czarną dziurę w kosmosie?’
Joanna ‘Po co roślinom chlorofil, skoro to tylko zielony barwnik barwiący liście?’
Nadia ‘Dlaczego dźwięk wydobywa się ze strun głosowych?’

Ogromnie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę i entuzjazm w trakcie wykonywania doświadczeń i rozwiązywania zagadek. Wielkie podziękowania należą się także naszym wolontariuszom, którzy perfekcyjnie przygotowali się do wydarzenia i wspaniale pomagali uczestnikom, inspirując ich do poszukiwania odpowiedzi na pytania dzieci. Dzięki temu wszyscy mogliśmy świetnie się bawić i uczyć, co widać na zamieszczonych poniżej zdjęciach.

Kampania wciąż trwa!

Wciąż można wesprzeć dowolną kwotą Fundusz stypendialny, dzięki któremu dzieci z mniej zamożnych rodzin będą mogły uczęszczać w fascynujących zajęciach na Uniwersytecie Dzieci.  Zachęcamy do dalszego wsparcia akcji dowolną kwotą:

fundacja.uniwersytetdzieci.pl/przekaz-darowizne

Zobaczcie zdjęcia z wydarzenia:

Partnerzy Turnieju