Jak działa mózg? – jedyna książka prof. Vetulaniego dla dzieci pod naszym patronatem!

Pod patronatem Fundacji ukazała się książka prof. Jerzego Vetulaniego – Sen Alicji, czyli jak działa mózg? To ostatnia pozycja napisana przez słynnego neurobiologa i pierwsza dla dzieci.

Gdy Alicja śpi, budzą się neurony. Prawdę mówiąc, one nigdy nie śpią, co najwyżej potrzebują nieco odpocząć. Tym razem mózg Alicji postanowił wyprodukować nietypowy sen, podczas którego opowie, w jaki sposób dowodzi całym organizmem.

Sen Alicji podarował czytelnikom prof. Jerzy Vetulani – wybitny naukowiec, ale również gawędziarz prosto i zabawnie wyjaśniający sekrety nauki. Rewelacyjnie zilustrowana opowieść Profesora to porcja bezcennej wiedzy i mnóstwo śmiechu. Ważne, aby każdy rodzic przeczytał ją pierwszy, w przeciwnym razie jego dziecko wyprzedzi go w neuronauce o kilka długości!

Jerzy Vetulani (1936-2017) – gwiazda polskiej neurobiologii, biochemik, psychofarmakolog, profesor nauk przyrodniczych. Jeden ze współtwórców Piwnicy pod Baranami. Wykładowca Uniwersytetu Dzieci. Nazywany bratnią duszą przez studentów (Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Dzieci i Uniwersytetu Trzeciego Wieku). Jego wykłady przyciągały tłumy, bowiem najtrudniejsze treści potrafił przekazać w przystępny sposób, w dodatku z wyjątkowym poczuciem humoru. Pierwszy „wariat” krakowskiego środowiska naukowego, charyzmatyczny guru, przyjaciel wielu osób z najróżniejszych środowisk.

Więcej informacji o książce.