skip to Main Content

Prezes Fundacji Uniwersytet Dzieci nagrodzona prestiżową nagrodą New Europe 100

Anna Grąbczewska, Prezes Zarządu naszej Fundacji została laureatką prestiżowej nagrody New Europe 100 – przyznawanej największym innowatorom w Europie Środkowo-Wschodniej. Na liście znalazło się w tym roku aż 29 Polaków. Anna Grąbczewska została nagrodzona jako osoba aktywnie działająca na rzecz rozwoju edukacji i tworzenia nowoczesnych narzędzi do nauczania. O nagrodzie opowiedziała na antenie Radia RDC:
www.rdc.pl/podcast/poranek-rdc-new-europe-100

Inicjatorem New Europe 100 jest Res Publica we współpracy z Funduszem Wyszehradzkim, Google i Financial Times.

Skąd wziął się pomysł na nagrodę New Europe 100 i jaki jest jej cel?

Kapitał społeczny jest elementem składowym ekosystemu startupów. Przejawia się to w poziomie zaufania, umiejętności współdziałania, podejściu do ryzyka i nastawieniu do porażki. Oznacza to, że otwarcie i budowanie relacji są kluczowe dla rozwoju gospodarczego każdego kraju i całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Celem New Europe 100 jest zbudowanie społeczności innowatorów regionu, która może zapewnić takie wsparcie.

Wśród finalistów znalazła się w tym roku rekordowa liczba 29 Polaków: organizujący akcje edukacyjne dla dzieci, analizujący rynek innowacji oraz tworzący kreatywne opowieści filmowe, a wśród nich:

1. Izabela Albrycht, Joanna Świątkowska, Cybersec
2. Łukasz Alwast, Jan Pomierny, Fishladder
3. Miłosz Baluś, Krzysztof Kochmański, Jarosław Królewski, Synerise
4. Piotr Barszczewski, Krzysztof Cybulski, Krzysztof Goliński, Jakub Koźniewski, pan Generator
5. Maria Belka, Bit Evil
6. Kamil Bilczyński, Wojciech Pazdur, Robert Siejka, The Farm 51
7. Szymon Boniecki, Bartosz Pietrzak, Monterail
8. Katarzyna Chrabąszcz, Bogumiła Matuszewska, Michał Ryś, DrOmnibus
9. Dobromir Ciaś, Edge NPD
10. Joanna Fedorowicz, OvuFriend
11. Mirosław Filiciak, Cyberforum, Culture 2.0
12. Paweł Gora, scientist
13. Piotr Góralczyk, Unified API
14. Anna Grąbczewska, Children University
15. Natalia Hatalska, hatalska.com
16. Piotr Hołubowicz, Seedia
17. Radek Jarema, Dominik Nowak, Husarion
18. Mateusz Józefowicz, Sebastian Meszyński, Inna Uwarowa, ABM Space, reMy
19. Tomasz Krupa, Gniewosz Leliwa, Grzegorz Rutkiewicz, Michał Wroczyński, Fido AI
20. Marta Krupińska, Azimo
21. Paul Malicki, Easy Taxi, Flapper
22. Miron Mironiuk, Cosmose
23. Ignacy Morawski, SpotData
24. Grzegorz Nowaczewski, Virtual Power Plant Company
25. Piotr Psyllos, Psyllos
26. Piotr Szczechowiak, Tomasz Żernicki, Zylia
27. Krzysztof Szubert, Ministerstwo Cyfryzacji
28. Joanna Urbańska, Edu-Initiative Foundation
29. Wiktor Warchałowski, Airly

To już czwarta edycja projektu New Europe 100. – Motywem tegorocznej edycji była “gra zespołowa”: aby innowacje trwale napędzały rozwój gospodarki cyfrowej, muszą być oparte na sieci kontaktów i współpracy regionalnej. Globalnemu sukcesowi naszego regionu pomoże koordynacja działań technologicznych, wymiana doświadczeń i wspólna dbałość o interesy Europy Środkowo-Wschodniej jako regionu sprzyjającego rozwojowi innowacji, z dużą ambicją i coraz większą otwartością na eksperymentowanie i podejmowanie ryzyka przez przedsiębiorców – mówi Marta Poślad, dyrektorka ds Publicznych Google w Europie Środkowo-Wschodniej.

Celem New Europe 100 jest skonsolidowanie innowatorów działających w Europie Środkowej i Wschodniej, aby umożliwić im lepszą współpracę i szansę na rozwój. – Inspirujące jest to, ile kreatywności, innowacji i przywództwa możemy znaleźć w Europie Środkowej. Dowodem tego jest również czwarta edycja listy New Europe 100. Od początku inicjatywy wierzymy w wartość umieszczania innowacyjnych pomysłów w centrum współpracy regionalnej. Jestem przekonana, że im bardziej inwestujemy w partnerstwa z liderami innowacji w naszych krajach, tym silniejsze i odnoszące bardziej spektakularne sukcesy odnosimy jako społeczeństwo i jako region – dodaje Beata Jaczewska, Dyrektor Wykonawcza Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

Network New Europe 100 ma na celu wspieranie innowacji w Europie Środkowo-Wschodniej poprzez wyróżnienie liderów pozytywnych zmian. To już czwarta edycja projektu, który organizuje Res Publica wraz z Międzynarodowym Funduszem Wyszehradzkim, Google i Financial Times, we współpracy z wieloma innymi instytucjami z Europy
Środkowo-Wschodniej.

Back To Top