Jak powstaje świąteczny piernik? Akcja dla Przyjaciół Fundacji

DSC_0540Coroczną tradycją bożonarodzeniową Fundacji Uniwersytet Dzieci jest obdarowywanie partnerów i firmy współpracujące z nami świątecznym  piernikiem i kartką. Tegoroczne przygotowania do Świąt już się u nas  zaczęły, a nasze pierniki są wyjątkowe.

Z czego składa się nasz świąteczny piernik?

Z serdecznych życzeń i podziękowań dla Przyjaciół współtworzących  Fundację i jej projekty, z korzennej nuty misji Fundacji splecionej z chęcią  dostarczania dzieciom najlepszych metod edukacyjnych i pomysłów na aktywności ilustrujące wiedzę, z przekazywania pasji do działania i odkrywania świata oraz ze świątecznie przystrojonej Gwiazdki.

Gwiazdka, rozpoznawalny element komunikacji wizualnej Fundacji i jej projektów, jest bohaterką akcji piernikowej. Świątecznie strojna i radosna zostanie wykonana w oryginalnych i niepowtarzalnych egzemplarzach w ośrodkach Uniwersytetu Dzieci w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Olsztynie.

Naukowcy i specjaliści współpracujący przy realizacji wykładów i warsztatów na Uniwersytecie Dzieci oraz autorzy Scenariuszy Lekcji wraz z rodzicami i studentami Uniwersytetu Dzieci, a także nauczyciele i pracownicy Fundacji, spotykają się w soboty, pieką i dekorują świąteczne pierniki. To nie fabryka! To miłe integracyjne spotkania, która pozwalają nam również poznać bliżej naszych Przyjaciół i współpracowników oraz uwolnić ich plastyczne talenty w działaniach cukierniczych.

Każdy piernik jest inny i każdy trafi do Przyjaciół Fundacji Uniwersytet Dzieci, by podziękować za współpracę i umilić okres Świąt.

A jak przebiegła akcja przygotowywania pierników w ośrodkach Uniwersytetu Dzieci?

Akcja we Wrocławiu wzbudziła wiele emocji – trwała maks. 20 minut, dzieci wychodząc z wykładu, miały okazję udekorować piernik i zabrać ze sobą do domu czysty. Pierniczki rozeszły się niczym świeże bułeczki. Widzimy w tym dużą wartość – radość dzieci, świąteczny nastrój w rodzicach i przede wszystkim najpiękniejsze pierniczki na świecie.

W Olsztynie studenci kierunku Inspiracje obsypali pierniki kolorowymi serduszkami, makiem i gwiazdeczkami. Rodzice asystowali dzieciom i dziwili się ich wielkiemu zaangażowaniu. Wszystkie pierniki były wspaniałe, 10 z nich trafi do naszych Przyjaciół Fundacji, a pozostałe będą słodkim prezentem dla wolontariuszy i pracowników Fundacji w Olsztynie.

W warszawskim ośrodku Uniwersytetu Dzieci aż 13 kg mąki było potrzebne, aby upiec ponad 400 pierników dekorowanych przez studentów! W akcji przewodziła Liliana Suszczyńska – studentka z kierunku MiU. Lili przyniosła swoje akcesoria do dekorowania i służyła radą, ale też miała swoje, osobne stanowisko, przy którym pokazywała jak pracować z masą cukrową.Taka profesjonalna pomoc była dużym wsparciem dla naszych dekoratorów.

Zapraszamy do galerii, by podziwiać wybrane świąteczne pierniki. Dekoratorom pierników dziękujemy za entuzjazm i kreatywność.

IMG_2422 DSC_3140 DSC_3151 IMG_2375 DSC_3137 IMG_2391 IMG_2242 IMG_2354 DSC_3141 DSC_0540 DSC_3149 1 3 2 4