Jak Lekcje z klasą sprawdzają się w szkole?

testZanim prześlemy zestawy edukacyjne jako prezenty dla klas, postanowiliśmy sprawdzić, czy podobają się uczniom i czy odpowiadają na potrzeby nauczycieli. Jak dotąd otrzymujemy same pozytywne opinie nauczycieli, którzy twierdzą, że Lekcje z klasą są proste i funkcjonalne, a jednocześnie pozwalają na kształtowanie wielu ważnych umiejętności – w spontaniczny sposób zachęcają uczniów do kreatywnego myślenia i pracy zespołowej.

Poniżej cytujemy opinię nauczyciela:
„Zestawy Lekcje z klasą to niezwykłe narzędzie pozwalające na prowadzenie z dziećmi lekcji dotyczących naprawdę trudnych tematów w bardzo przystępny sposób. Gra zawarta w zestawie 'Profesor Szkiełko i tropiciele’ zaangażowała dzieci w fabułę; piękna plansza i narracja sprawiły, że dzieci chętnie wykonywały zadania. Najbardziej podobało im się tańczenie własnych emocji.
Materiał dla nauczyciela jest kompletny i pozwala w ciekawy sposób realizować cele pedagogiczne i merytoryczne zawarte w scenariuszach lekcji przygotowanych do cyklu. Materiały na platformie, szczególnie filmy, są trafnie dobrane. Zestaw jest świetnie zrobiony, rysunki ciekawe. Dzieci z zaangażowaniem przesuwają znaczniki na planszy i utożsamiają się z postacią detektywa. Najważniejsza jednak jest merytoryczna zawartość, która sprawia, ze dzieci czekają na kolejne zajęcia z profesorem Szkiełko”.
Justyna Biernacka

Zachęcamy także do obejrzenia filmu poświęconego Lekcjom z klasą.

Przypominamy, że Lekcje z klasą uzyskały patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej.

logo_minister