Lekcje z klasą uzyskały patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej

lekcje-z-klasa-13

Działania Fundacji Uniwersytet Dzieci, mające na celu wsparcie nauczycieli w procesie kształcenia, kolejny raz zostały docenione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zestawy edukacyjne do kształtowania kompetencji społecznych uczniów szkół podstawowych – Lekcje z klasą – uzyskały patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej. Decyzja została umotywowana tym, że program Lekcje z klasą może przyczynić się do kształtowania u uczniów umiejętności pracy metodą projektu, postawy obywatelskiej oraz radzenia sobie z emocjami.

Lekcje z klasą to pomysł na cykl ciekawych zajęć, które pomogą dzieciom stać się mądrymi dorosłymi. Są to 2 zestawy edukacyjne: Profesor Szkiełko i tropiciele dla klas I-III  oraz Celuj w projekt! dla klas IV-VI. Dzięki tym materiałom uczniowie przeżyją na lekcjach niesamowitą przygodę i nauczą się radzić sobie z emocjami, nawiązywać relacje czy myśleć kreatywnie (klasy I-III). Starsze klasy (IV-VI) dowiedzą się, jak pracować w grupie, dzielić zadania i zrealizować projekt.

Nauczycielowi Lekcje z klasą pomogą kształtować kompetencje społeczne oraz obywatelskie uczniów. To jedne z najważniejszych umiejętności, które wpływają na relacje osobiste i życie zawodowe młodego człowieka.

Zestawy będą bezpłatne dla nauczyciela. Fundacja poszukuje darczyńców, którzy wesprą program Lekcje z klasą.

Więcej informacji.

Lekcje z klasą uzyskały patronat honorowy:

logo_minister