skip to Main Content

Jak zrobić dobre zdjęcie pod wodą?

28 października na basenie w budynku AWF w Krakowie odbył się wyjątkowy wykład i ekscytujące  widowisko. Uniwersytet Dzieci w ramach zajęć na kierunku Mistrz i Uczeń przygotował dla swoich słuchaczy zajęcia z fotografii podwodnej.

Temat wykładu Jak wykadrować dobre zdjęcie pod wodą? został zrealizowany przy współudziale profesjonalnego fotografa. Znany ze współpracy z programem Top Model i specjalizujący się w sesjach podwodnych – Dariusz Baraniok zszedł wraz z modelką pod wodę, by specjalnym sprzętem wykonać serię zdjęć.

Cały proces od przygotowań po efekt końcowy obserwowali młodzi słuchacze. W trakcie pokazu prowadząca objaśniała dzieciom jego kolejne etapy. Po zakończonej sesji goście opowiedzieli o jej efektach z perspektywy modelki oraz fotografa. Młodzi studenci dowiedzieli się, co wpływa na jakość zdjęcia. Oprócz niezapomnianych wrażeń i wiedzy z dziedziny fotografii dzieci zostały wtajemniczone w działanie nauk ścisłych, takich jak matematyka, optyka. Zgodnie z metodyką nauczania na Uniwersytecie studenci mogli pytać o nurtujące ich kwestie.

To pierwsze tego typu zajęcia w Polsce i innowacyjne spojrzenie na edukację. Uniwersytet Dzieci po raz kolejny zaskoczył zupełnie nową formułą nauczania.

Back To Top