Nasi eksperci na Konferencji Przygody Umysłu w Centrum Nauki Kopernik

26-27 października w Centrum Nauki Kopernik odbywa się interesująca Konferencja Przygody Umysłu. Jednym z prelegentów jest Bogusława Łuka – członkini zarządu Fundacji i ekspert w dziedzinie nauczania dzieci.
Celem konferencji jest zrozumienie procesów uczenia się. Naukowcy będą próbowali odpowiedzieć na pozornie proste pytania o kluczowe mechanizmy, efektywność, motywację i warunki uczenia się. Konferencja jest okazją do wymiany wiedzy, która pomoże stworzyć lepsze rozwiązania edukacyjne z obszaru STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics).
Wydarzenie to nie tylko wykłady i prezentacje. Uczestnicy biorą udział w pokazach i warsztatach. Wchodzą w rolę dziecka, aby lepiej poznać jego naturę i zrozumieć procesy uczenia się. Uczestnicy uczą się również przez doświadczenie, a prelegenci wcielają się w rolę nowoczesnego nauczyciela.

Dzisiejsze spotkanie naukowców, praktyków i edukatorów dyskutujących o kluczowych czynnikach wpływających na uczenie się było wielką inspiracją dla naszych codziennych działań. Otrzymaliśmy wiele głosów potwierdzających, że wypracowana przez nas metoda pytań i doświadczeń jest efektywnym modelem nauczania. Analizy wyników potwierdzają, że kluczem do sukcesu jest nauczanie przez doświadczenie wspierane przez nauczyciela, którego rolą jest moderowanie i skupianie uwagi uczniów.

Więcej informacji o konferencji: www.kopernik.org.pl/projekty-specjalne/konferencja-przygody-umyslu