VI Spotkanie Przyjaciół Fundacji Uniwersytet Dzieci

24 października 2017 r. w Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się VI Spotkanie Przyjaciół Fundacji Uniwersytet Dzieci. Zaprosiliśmy na nie przedstawicieli uczelni, szkół, biznesu i ośrodków kultury, którzy wspierają naszą działalność i pomagają nam w realizacji naszej misji. Chcieliśmy w ten sposób podziękować za dotychczasową współpracę i zaangażowanie w poprawę jakości edukacji w Polsce.

Oficjalną część spotkania rozpoczęła Anna Grąbczewska – Prezes Fundacji Uniwersytet Dzieci, która poinformowała o najważniejszych działaniach i projektach, które planujemy zrealizować w najbliższym czasie. Z gośćmi podzieliła się także informacją o naszych sukcesach. W ubiegłym roku otrzymaliśmy dofinansowanie na różnorodne projekty: Uniwersytet Młodego Odkrywcy, Lekcje z klasą, międzynarodowe projekty InEdu oraz STEAM4U w ramach programu Erasmus+ oraz Technologie z klasą.

Program Technologie z klasą, nad którym patronat honorowy objął Minister Edukacji Narodowej, został z sukcesem uruchomiony. Za wsparcie w jego realizacji dziękujemy naszym partnerom – firmom technologicznym (ABB, Brown Brothers Harriman, Google, Fundacja Orange, Luxoft) . Projekt jest skierowany do nauczycieli szkół podstawowych i obejmuje cykl scenariuszy lekcji oraz zestaw analogowy do nauki programowania, a także pakiet szkoleń dla nauczycieli. Udział w programie jest bezpłatny i weźmie w nim udział ponad 1000 nauczycieli.

Naszych gości zaprosiliśmy do dyskusji na cztery różne tematy, które dotyczyły partnerstw strategicznych, wolontariatu seniorów, organizacji wydarzeń edukacyjnych oraz kultury wolontariatu wśród dzieci i dorosłych. Wspólnie zastanawialiśmy się nad najlepszymi rozwiązaniami dla projektów na rzecz edukacji. Ogromnie dziękujemy za wszystkie propozycje i pomysły.

Uczestnikami tegorocznego Śniadania Przyjaciół byli też wyjątkowi goście – wolontariusze z IBM, których Fundacja gościła przez miesiąc w Krakowie, w ramach międzynarodowego projektu wolontariatu kompetencyjnego.

Wszystkim gościom bardzo dziękujemy za przybycie oraz wspaniałą atmosferę i kreatywną rozmowę. Wszystkie pomysły dotyczące rozwoju naszych projektów są cennymi wskazówkami i świetną inspiracją na przyszłość.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.