Kompetencje społeczne są ważne – współpraca z Fundacją Lifeskills

We wrześniu br. rozpoczęliśmy współpracę z ekspertami Fundacji LifeSkills, którzy poprowadzą zajęcia kompetencyjne dla studentów kierunku „Nauka do kwadratu” w Warszawie oraz dla wolontariuszy Fundacji.

Umiejętność rozpoznawania własnych umiejętności, w tym rozróżnianie kompetencji emocjonalnych od intelektualnych, jest ważnym czynnikiem wpływającym na zadowolenie z życia. Fundacja Uniwersytet Dzieci przygotowuje młodzież do dobrego funkcjonowania w dorosłym życiu nie tylko poprzez kształcenie umiejętności naukowych, ale również wypracowywanie odpowiednich kompetencji związanych z funkcjonowaniem w życiu społecznym. W tym semestrze będziemy je kształcić z pomocą ekspertów Fundacji LifeSkills – dr. Jarosławem Sikorą i prezesem Fundacji Robertem Kroolem. Zrealizują oni ze studentami i wolontariuszami fascynujące zajęcia oparte na wieloletnim doświadczeniu w zakresie mentoringu, edukacji i szkoleń.