Tajniki fotografii w niekonwencjonalnej odsłonie. Wyjątkowe zajęcia na Uniwersytecie Dzieci.

28 października na basenie w budynku Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbędzie się wyjątkowy wykład i ekscytujące  widowisko. Uniwersytet Dzieci w ramach zajęć na kierunku Mistrz i Uczeń przygotował dla swoich słuchaczy zajęcia z fotografii podwodnej.

W wykładzie pod nazwą Jak wykadrować dobre zdjęcie pod wodą? weźmie udział ponad 400 młodych studentów.  Znany ze współpracy z programem Top Model i specjalizujący się w sesjach podwodnych fotograf – Dariusz Baraniok opowie o tym, jak rozpoznać dobre i złe zdjęcie oraz jakie znaczenie na ich jakość ma sprzęt fotograficzny. Podczas zajęć dzieci będą świadkami jedynego w swoim rodzaju doświadczenia. Na miejscu odbędzie się sesja zdjęciowa. Modelka pozować będzie w nietypowych warunkach. Studio fotograficzne przeniesie się… pod wodę. Przy pomocy profesjonalnego sprzętu fotograf wykona serię artystycznych zdjęć, które potem zostaną poddane analizie. Słuchacze poznają sekrety pracy fotografa, dowiedzą się, jakie powinien mieć predyspozycje oraz jakie wyzwania mogą stanąć na ścieżce kariery w tym zawodzie. Oprócz niezapomnianych wrażeń dzieci otrzymają wiedzę naukową nie tylko z dziedziny fotografii, ale też optyki czy matematyki. Wykład przyjmie formę pytań i odpowiedzi. Zgodnie z metodyką nauczania na Uniwersytecie, dzieci będą miały okazję zapytać o nurtujące je kwestie.

Fundacja Uniwersytet Dzieci od ponad 10 lat prowadzi fascynujące zajęcia z naukowcami w swoich czterech ośrodkach w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Olsztynie oraz udostępnia bezpłatne scenariusze zajęć na platformie www.scenariuszelekcji.edu.pl. Program nauczania tak jak i scenariusze zajęć oparte są o innowatorską metodę pytań i doświadczeń.