Za nami święto nauki w Olsztynie

XV Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki oraz Europejska Noc Naukowców w Olsztynie – Fusion 2 Night za nami.
Fundacja Uniwersytet Dzieci brała czynny udział w obydwu imprezach. Nasze stoisko odwiedziło prawie 500 dzieci. Przywiodła je ciekawość i otwartość na nowe doświadczenia, a my z ogromną radością staraliśmy odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Dzieci mogły wziąć udział w różnorodnych zadaniach. Między innymi był to rozdział barwników, doświadczenia z cyber-okiem, próby rozwiązania węzła gordyjskiego, przejście przez kartkę, zbadanie właściwości wody oraz podjęcie się zadań zespołowych, np. skonstruowanie spadochronu dla jajka.

Dziękujemy za udział w naszych warsztatach. Wiele osób miało okazję po raz pierwszy zetknąć się z ideą Uniwersytetu Dzieci. Co więcej, mogli zobaczyć, jaką metodą pracujemy i jakie efekty poznawcze przynosi to dziecku.

Następne imprezy ODNiS i Fusion 2 Night w Olsztynie za rok, ale swój udział w nich możemy obiecać już teraz.