Jaka edukacja jest atrakcyjnym tematem dla dziennikarzy?

Kolejne spotkanie Fundacji Uniwersytet Dzieci z dziennikarzami odbyło się w Warszawie 3 marca 2016r. Miejsce spotkania nieprzypadkowe, Cafe Między Nami na Brackiej 20, miejsce gdzie  muzyka i kultura idą w parze z codziennym  gwarem miasta.

Tutaj bywają aktorzy, dziennikarze, bohema stolicy i w kawiarnianej atmosferze komentują ważne tematy.

A tematem spotkania Fundacji i mediów były ogólnopolskie projekty edukacyjne i akcje jakie do końca roku szkolnego realizuje Fundacja.

Prezentowane były dwa bezpłatne programy dla nauczycieli szkół podstawowych, realizowane w ramach projektu Scenariusze Lekcji.

Zrównoważony rozwój, którego celem jest zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów szkół podstawowych, zainspirowanie nauczycieli, jak w ciekawy sposób wprowadzać tematykę zrównoważonego rozwoju do szkół oraz pobudzenie ich do działań na rzecz ochrony zagrożonych gatunków zwierząt i Warsztaty w Pudełku – szkolenie z Metody Pytań  i doświadczeń, autorskiej metody pracy z dziećmi Fundacji, przygotowane w formie aktywności w pudełku, realizowane samodzielnie przez nauczycieli.

Dziennikarze obecni na spotkaniu poznali kulisy akcji crowdfundingowej „Pozytywnie zmieniamy edukację”, dzięki której powstanie System Obsługi Studiów Uniwersytetu Dzieci.

Kolejne spotkanie z dziennikarzami w ośrodku Uniwersytetu Dzieci we Wrocławiu już wiosną.