Nasz projekt „Włącz seniora!” wygrał w konkursie Tesco „Decydujesz – pomagamy”!

Z radością informujemy, że nasz projekt wolontariatu dla seniorów – “Włącz seniora!” znalazł się w gronie zwycięskich programów w konkursie „Decydujesz – pomagamy” Tesco. Jego celem jest wspieranie inicjatyw na rzecz lokalnych społeczności. Jako laureaci otrzymamy 5 tys. złotych na realizację przedsięwzięcia. Dzięki temu wolontariusze seniorzy będą mogli spotykać się z dziećmi i młodzieżą na Uniwersytecie Dzieci, wspierać ich rozwój i wspólnie z nimi odkrywać fascynujący świat nauki!

To już trzecia edycja programu organizowanego przez Tesco i Fundację Tesco. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów. Spośród prawie pięciuset zgłoszeń z całej Polski jurorzy wyłonili 339 finalistów, którzy walczyli o granty o łącznej sumie 650 000 złotych. Od 3 do 31 października mieszkańcy regionów głosowali na zwycięzców wśród autorów projektów, które dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych.

Więcej informacji o naszej inicjatywie: pomagamy.tesco.pl/project/363