skip to Main Content

Nauka do kwadratu – trwają zapisy na nowy kierunek dla nastolatków

Nauka do kwadratu – trwają zapisy na nowy kierunek dla nastolatków

Uniwersytet Dzieci we Wrocławiu i Olsztynie rekrutuje na nowy kierunek przeznaczony dla 14-16-latków. Na młodzież czekają fascynujące zajęcia w nowoczesnych ośrodkach badawczych. Warsztaty i seminaria pod okiem naukowców pozwolą młodym ludziom odkryć swoje zainteresowania i talenty.

Nastolatki odwiedzające laboratoria i pracownie przekonają się, że każdy pomysł może być podstawą do odkrycia czegoś wyjątkowego. Nauka do kwadratu to nie tylko inspiracja do świadomego podążania ścieżką nauki. To po prostu potęgowanie radości poznawania otaczającego świata.  Oferta zajęć jest więc bardzo szeroka – przygotowaliśmy specjalizacje z wielu dziedzin nauki i sztuki, by odpowiedzieć na różnorodne potrzeby młodzieży.

Studenci z Wrocławia będą mogli rozwijać swoje zainteresowania w obrębie Immunologii, Biologii, Mykologii czy Odnawialnych źródeł energii. Każda z tych specjalizacji wprowadzi w tajniki najnowszych badań z zakresu nauk przyrodniczych. Zajęcia pokażą, jak wygląda praca współczesnych naukowców.

Uniwersytet Dzieci w Olsztynie zaprasza do wyboru specjalizacji spośród: Sztuki, Biologii, Architektury krajobrazu, Językoznawstwa, Fizyki w sporcie oraz Programowania. Studenci dowiedzą się więc, jak badania DNA są wykorzystywane w kryminalistyce, będą mogli wyrazić się poprzez sztukę lub stworzą własne strony www.

Dzięki dofinansowaniu MNiSW koszt udziału w zajęciach w całym semestrze jest bardzo niski – we Wrocławiu – 150 zł, a w Olsztynie – 100 zł.

Zapraszamy do zapisów!  Wrocław     Olsztyn

Back To Top