Niezwykła książka o spełnianiu marzeń pod patronatem Fundacji Uniwersytet Dzieci

„Żadne nie dzieje zło się, kiedy mając lat osiem,

Ktoś z uporem buduje marzenia”.

Ten fragment najlepiej oddaje główny sens książki „Ignaś Kitek, architekt”, którą Fundacja Uniwersytet Dzieci z wielką przyjemnością objęła patronatem.

Głównym bohaterem jest Ignaś Kitek – mały, twórczy architekt. Niektóre dzieci robią zamki z piasku, inne lepią ciasta z błota. Jeszcze inne budują imponujące wieże z klocków. Żaden mały konstruktor nie może się jednak równać z Ignasiem Kitkiem, który pewnego razu na trawniku przed domem wzniósł naturalnych rozmiarów replikę Wielkiego Sfinksa.

Rodzice Ignasia są dumni ze wspaniałych kreacji syna, choć niekiedy bywają zaskoczeni materiałami, których używa. Któż mógłby zapomnieć wieżę zbudowaną z brudnych pieluch, łuk powstały z naleśników czy kościół wzniesiony z jabłek? Gdyby tak więcej osób – na przykład pani Ala, nauczycielka w drugiej klasie – umiało się poznać na jego talencie!

Gdy nauczycielka deklaruje swoją niechęć do architektury, Ignaś staje przed nie lada wyzwaniem. Przecież za bardzo lubi budować, żeby z tego zrezygnować! Zaczyna się jednak oswajać z myślą, że będzie musiał zamienić przyrządy kreślarskie na pudełko kredek… Dopiero podczas szkolnej wycieczki w plener wszyscy pojmują, jakim skarbem jest zdolny budowniczy.

Książka o małym budowniczym świetnie odzwierciedla naturalną dziecięcą ciekawość i nieustanną chęć rozwoju. Inspiruje do stawiania sobie coraz większych celów, pobudza wyobraźnię i motywuje do odkrywania świata.

Krótka wierszowana forma oraz rewelacyjne, pełne detali ilustracje przemycają mnóstwo wiedzy z zakresu architektury i niewątpliwie rozbudzają dziecięcą ciekawość. Kto wie, ilu młodych czytelników po lekturze zapragnie pójść w ślady Ignasia.

Gorąco polecamy.

Więcej informacji o książce: kinderkulka.pl/ksiazki/ignas-kitek-architekt

Autor: Andrea Beaty

Ilustracje: David Roberts