Odkryj tajemnicę rozgwieżdżonego nieba – „Wszechświat w twojej dłoni” pod patronatem Fundacji

Fundacja Uniwersytet Dzieci objęła patronatem niezwykłą książkę – „Wszechświat w twojej dłoni”. Jej autorem jest Christophe Galfard, który zdobył tytuł doktora fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Cambridge w Wielkiej Brytanii, gdzie był uczniem profesora Stephena Hawkinga. Przez wiele lat wspólnie pracowali nad zagadnieniem czarnych dziur oraz zastanawiali się nad początkiem Wszechświata. Obecnie Galfard zajmuje się popularyzowaniem nauki w możliwie najciekawszy i… najzabawniejszy sposób.

„Spadająca gwiazdka niespiesznie przecina niebo nad twoją głową. Już masz wypowiedzieć życzenie, gdy nagle zdarza się coś niezwykłego. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w mgnieniu oka mija 5 miliardów lat i oto nie jesteś już na plaży – przebywasz zawieszony w kosmicznej pustce. Widzisz, słyszysz i czujesz, lecz nie masz ciała. Jesteś niematerialnym bytem. Czystym umysłem. Nie masz czasu, żeby zastanawiać się nad tym, co zaszło, krzyczeć albo wołać o pomoc, bo znalazłeś się w niesamowitej sytuacji. W odległości kilkuset tysięcy kilometrów od ciebie, na tle odległych gwiazd, przemieszcza się jakaś kula. Jarzy się ciemnopomarańczowym światłem i wirując, zbliża się do ciebie…”

Już dziś możecie wyruszyć w podróż przez wszechświat razem z Christophem Galfardem. Oto najciekawsza i najazabawniejsza książka, dzięki której poznasz tajemnice rozgwieżdżonego nieba. Gorąco polecamy:

otwarte.eu/landings/wszechswiatwtwojejdloni