skip to Main Content

Spotkanie z wolontariuszami kompetencyjnymi w projekcie Technologie z klasą!

W siedzibie Fundacji odbyło się spotkanie z wolontariuszami kompetencyjnymi zaangażowanymi w powstanie i realizację projektu Technologie z klasą. Mieliśmy więc okazję porozmawiać ze specjalistami z największych firm technologicznych i podziękować im za ogromny wkład merytoryczny – dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem.

W trakcie spotkania wspominaliśmy wspólne prace nad przygotowaniem materiałów do projektu – scenariuszy lekcji, zestawów edukacyjnych do nauki programowania, a także wykładów i warsztatów dla nauczycieli biorących udział w projekcie. Skala przedsięwzięcia była bardzo duża – do projektu Technologie z klasą zgłosiło się ponad 1000 nauczycieli! W realizację projektu zaangażowało się 40 pracowników firm technologicznych. Powstały dwa zestawy edukacyjne: „Zaprogramowani na przygodę” (dla klas I-III) i „Code IT” (dla klas VII), a także 18 scenariuszy lekcji poświęconych bezpieczeństwu w sieci oraz nauce programowania. Wykłady i warsztaty odbywały się w siedzibach firm technologicznych w sześciu miastach w Polsce. Dostęp do scenariuszy, a także nagrań z wykładów mają wszyscy użytkownicy serwisu Scenariusze Lekcji.

Projekt trwał od października 2017 r. do końca czerwca 2018 r. i został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Większość nauczycieli biorąca udział w projekcie pozytywnie oceniła Technologie z klasą. Świadczą o tym przesłane relacje i zdjęcia, a także liczne publikacje na stronach internetowych szkół.

Dziękujemy wszystkim partnerom projektu i wolontariuszom za zaangażowanie przez cały miniony rok. Obdarowali swoim wsparciem, wiedzą i umiejętnościami technologicznymi ponad 1000 klas w całej Polsce!

Technologie z klasą uzyskały patronat honorowy:

Partnerzy:

                                    

                 

Back To Top