Studenci Uniwersytetu Dzieci odkryją tajemnice świata finansów

Fundacja Uniwersytet Dzieci nawiązała współpracę z firmą Deloitte
Uczestnicy dostaną książkę, którą Fundacja Uniwersytet Dzieci objęła patronatem

Czy do dzieci  można mówić o finansach w sposób zrozumiały? Czy kilkulatki potrafią zrozumieć, skąd się biorą pieniądze i do czego służą? Jak działają firmy?

Wraz z nowym rokiem akademickim rozpoczynamy cykl zajęć dla dzieci w wieku 6-9 lat dotyczących świata pieniądza i przedsiębiorczości we współpracy z firmą Deloitte. Fundacja Uniwersytet Dzieci od 11 lat inspiruje dzieci do rozwoju naukowego i społecznego, poruszając tematy ważne dla ich funkcjonowania w przyszłości. Przedsiębiorczość i edukacja finansowa bez wątpienia do takich należą.

Wszystkie zajęcia Fundacji kierowane do dzieci mają na celu rozbudzenie ich wrodzonej ciekawości. Pieniądz jest takim elementem, z którym dzieci stykają się naturalnie od najmłodszych lat. Pieniądze są w portfelach rodziców, ceny i wartość towarów są przedstawione w sklepach, mediach. Dzieci w sposób naturalny interesują się pieniędzmi. Stąd pomysł na warsztaty prowadzone przez ekspertów firmy Deloitte, którzy w przystępny sposób będą prezentować tematykę finansów i przedsiębiorczości.

Przedsiębiorczość to postawa, którą należy rozumieć jak najszerzej. Składają się na nią pomysłowość, kreatywność, podejmowanie inicjatywy, elastyczność, współpraca z innymi. To umiejętności społeczne, które staramy się kształcić poprzez programy Fundacji – Uniwersytet Dzieci oraz Scenariusze Lekcji.

Zajęcia z edukacji finansowej będą odbywały się w przestrzeniach firmy Deloitte we Wrocławiu, Warszawie i Krakowie w nadchodzącym roku akademickim.  Weźmie w nich udział kilka tysięcy dzieci.