Trwają XV Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki!

Od 26 do 28 września 2017 roku w Olsztynie odbywa się wielka naukowa fiesta. XV Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki zostały zorganizowane przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przy wsparciu Samorządu Miasta Olsztyna. W wydarzenie zaangażowała się także Fundacja Uniwersytet Dzieci – stały partner imprezy. Z kolei 29 września zapraszamy na Europejską Noc Naukowców w Olsztynie – Fusion 2 Night.

27 i 29 września w ramach tych imprez aktywnie propagujemy wśród dzieci zabawy rozwijające kreatywność, logiczne myślenie, inspirujące do zainteresowania się nauką oraz pogłębiające kompetencje społeczne.

Fundacja Uniwersytet Dzieci oferuje uczestnictwo w czterech warsztatach i prezentacjach, w trakcie których dzieci będą mogły:

• poeksperymentować kolorami, poznać ich tajemnice i twórczo się zaprezentować,
  • pogłówkować, rozwiązując zagadki logiczne i rozpoznać błędne pułapki myślenia,
  • poznać właściwości wody oraz zgłębić tajniki fizyki za pomocą pieprzu i spinaczy,
  • przekonać się, czy współpraca się opłaca, podejmując się zadań możliwych do rozwiązania tylko w grupie.

Więcej informacji o XV Olsztyńskich Dniach Nauki i Sztuki: dninauki.uwm.edu.pl

Więcej informacji o Fusion 2 Night: www.nocnaukowcow.olsztyn.pl/strona-glowna