skip to Main Content

Uniwersytet Dzieci dla nauczycieli

 

Od 12 lat Fundacja Uniwersytet Dzieci wspiera nauczycieli w codziennej pracy edukacyjnej i wychowawczej. Z myślą o ich nieustannym rozwoju organizujemy różnorodne wydarzenia, dzięki którym pedagodzy mogą wzmacniać umiejętności w uczeniu najmłodszych. Jednym z nich są konferencje z cykluInspiruję do nauki i rozwoju”.

 

Idea bezpłatnych konferencji dla nauczycieli

Misją Uniwersytetu Dzieci jest rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, tak aby rozumiały otaczający je świat i potrafiły w nim działać. Zgodnie z tą myślą organizujemy zajęcia pozwalające naszym studentom na uczenie się poprzez doświadczanie, eksperymentowanie i samodzielne wyciąganie wniosków. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nawet najlepiej przygotowane sobotnie zajęcia na Uniwersytecie Dzieci nie zastąpią obowiązkowej edukacji szkolnej. Wspieramy zatem nauczycieli w tak wymagającym zadaniu, jakim jest przekazywanie wiedzy uczniom, kształtowanie ich postaw i wychowywanie.

 

O konferencjach słów kilka

Każda z konferencji “Inspiruję do nauki i rozwoju” składa się z eksperckich wykładów i praktycznych warsztatów, na których nauczyciele mogą wzmocnić swoje umiejętności oraz poszerzyć wiedzę. W Szczecinie uczyliśmy się o grach do symulowania zjawisk ewolucyjnych i ekologicznych, zaś w Poznaniu – jak rozpoznawać stany emocjonalne uczniów i właściwie na nie reagować. Zaprezentowana została również nasza autorska Metoda Pytań i Doświadczeń, która  pomaga w kształtowaniu krytycznego myślenia, uczy skutecznego działania, rozwija kreatywność i budzi entuzjazm do nauki

Na następnych konferencjach dowiemy się, jak zaangażować uczniów do działania i pobudzać ich entuzjazm do nauki. Odpowiemy też na pytanie, jak uczyć ich krytycznego myślenia i współpracy.

 Serdecznie zapraszamy na kolejne inspirujące spotkania do Lublina (9 marca), Białegostoku (22 marca), Opola (6 kwietnia) oraz Warszawy (25 maja)!

Back To Top