skip to Main Content

W projekcie Technologie z klasą weźmie udział 550 nauczycieli z całej Polski!

Zestaw edukacyjny Technologie z klasą 1-3Jak sprawić, by dzieci były bezpieczne w sieci? W jaki sposób nauczyć ich efektywnego korzystania z nowych technologii? Trwa II edycja projektu edukacyjnego Technologie z klasą. W jego powstanie zaangażowali się specjaliści z największych firm technologicznych. Do udziału zgłosiło się 550 nauczycieli, którzy przez cały rok będą realizować cykl fascynujących i wartościowych zajęć komputerowych.

Projekt obejmuje cykl scenariuszy lekcji dotyczący bezpieczeństwa w sieci, nowych technologii, a także nauki programowania. Każdy scenariusz zawiera ciekawe materiały multimedialne, karty pracy dla uczniów oraz wiedzę dla nauczyciela. Lekcje opierają się na rozbudzaniu ciekawości uczniów – na dzieci czekają ciekawe aktywności – często w ramach pracy grupowej. Ogromnym atutem projektu jest zestaw edukacyjny „Zaprogramowani na przygodę”. Kosmiczna fabuła i sympatyczny robot Kodeusz sprawią, że dzieci z niecierpliwością będą czekać na kolejną lekcję. Uczniowie będą musieli pomóc Kodeuszowi naprawić jego statek kosmiczny – a więc rozwiązać kilka programistycznych zadań.

Technologie z klasą udowadniają, że nauka może być prawdziwą przygodą. W opracowanie merytoryczne scenariuszy, a także stworzenie zestawu zaangażowali się specjaliści z największych firm technologicznych w Polsce. Partnerem merytorycznym jest Fundacja Orange, a partnerami są: ABB, Brown Brothers Harriman, Google, Luxoft.

W ramach projektu nauczyciele zrealizują 7 lekcji. Na uczestników czekają liczne nagrody i niespodzianki (indeksy dla uczniów do notowania postępów w projekcie, certyfikaty, dyplomy, specjalistyczne artykuły dla nauczycieli, a także wykład dla dzieci z naukowcem Uniwersytetu Dzieci). Projekt będzie trwał do 20 maja.

Więcej informacji: www.scenariuszelekcji.edu.pl/program/technologie-z-klasa-1-3

 

Technologie z klasą uzyskały patronat honorowy:

Partnerzy:

                                    

                 

Back To Top