Pobierz wszystkie materiały
Pobierz w częściach
Pobierz wszystkie materiały
Pobierz w częściach
Cele projektu InEdu:
- Upowszechnianie/popularyzacja aktywnych metod edukacji, które opierają się o eksperyment, obserwację, wnioskowanie – metody charakterystyczne dla świata nauki.
- Wypracowanie metod i narzędzi, które pomogą nauczycielom szkół podstawowych w przygotowaniu i prowadzeniu ciekawych lekcji, które będą rozbudzały dziecięcą ciekawość.
- Włączenie nauczycieli w proces wymiany doświadczeń w zakresie metod i narzędzi projektowych, tak, aby mogli rozwijać swój warsztat i samodzielnie tworzyć ciekawą i skuteczną metodologię nauczania na podstawie doświadczeń wypracowanych w projekcie.
Nauczyciele
pierwszymi odbiorcami projektu są nauczyciele zainteresowani rozwijaniem aktywnych metod pracy z dziećmi, których efektem jest rozwój dziecięcej ciekawości. Wybrana grupa nauczycieli zostanie zaproszona do tworzenia metod i dzielenia się dobrymi praktykami.
Dzieci
uczniowie szkół podstawowych – dzięki narzędziom wypracowanym w projekcie skorzystają z fascynujących lekcji, które w niestandardowy sposób pomogą im rozwinąć krytyczne myślenie, pobudzić potencjał twórczy.
Naukowcy i rodzice
naukowcy poprowadzą część szkoleń dla nauczycieli w projekcie, upowszechniając metodologicznie swoje doświadczenia z pracy badawczej. Rodzice będa mogli zapoznać się z narzędziami wypracowanymi w projekcie i upowszechniać metody twórczej pracy z dziećmi w szkołach, do których uczęszczają ich dzieci.
Chcemy, aby w efekcie projektu nauczanie stało się procesem, który jest satysfakcjonujący i ciekawy dla wszystkich jego uczestników.
W projekcie dążymy do tego, aby metody i narzędzia, które tworzymy dla nauczycieli, pobudzały dziecięcą ciekawość. Chcemy, aby dzieci samodzielnie dochodziły do wiedzy, wykorzystywały swój potencjał twórczy, krytyczne myślenie i wyobraźnię.
W projekcie eksperci korzystają z wypracowanej przez Fundację autorskiej Metody Pytań i Doświadczeń.
Metoda Pytań i Doświadczeń – pobierz plik.
Prototypy zestawu edukacyjnego, które będą testowane w krajach partnerów projektu.
Zestaw zawiera scenografie w konwencji japońskiego teatru Kamishibai, wraz z 4 planszami historii jeża, które służą wizualizacji 4 scenariuszy lekcji opartych o metodę pytań i doświadczeń.